Cpanel WordPress Kurulumu

WordPress birçok ünlü firma telerinin altyapısını oluştsiurmuş durumda. Birçok firmanın kullanış sebebi ise kolay bir admin arayüzünün olması ve web sitenizle yapacaklarınızın sınırının olmamasıdır. WordPress alt yapılı bir site oluşturmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şey linux hosting‘dir

Not: WordPress alt yapısını subdomain ‘e (subdomain.siteadresi.com) kurmak isterseniz subdomain oluşturma konumuza göz atınız.


İlk önce hosting sağlayıcınızın vermiş olduğu bilgiler ile cpanel panelinize ( arayüz ) giriş yapıyoruz. Karşınıza Softaculous Apps İnstaller adlı bir ayrılmış alan çıkacaktır. Ayrılmış alandan “WordPress” adlı kısıma giriyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda İnstall Now adlı butona basıyoruz.

Gerekli alanları dolduruyoruz. Eğer sitemizde SSL aktif ise https:// yapıyoruz aktif değil ise http:// yapıyoruz. Domain adresimizin doğru olduğunu kontrol ettikden sonra Yükleme Dizinini eğer wordpressi ana dizine ( public_html ) kurmayı planlıyorsak boş bırakıyoruz. Klasöre kurmak isteyenler klasör adını yazarak klasöre wordpress kurabilirler. Site adımızı ve site açıklamalarınıda yapıyoruz.

Bu işlemlerden sonra wordpress admin paneline giriş yapabilmek için bir kullanıcı adı ve bir şifre belirliyoruz. Admin e-posta alanınıda ayarladıktan sonra Yükle butonuna basarak WordPress alt yapımızı sitemize yüklüyoruz.

WordPress üzerinden kurumsal mail açmak için konuyu takip ediniz.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)