WordPress sitenize güzel bir slider eklentisi kurmak, doğru eklentiyi kullandığınızda ilgi çekici hale gelecektir. Bu ilgi çekicilik sayesinde, web sitenizde kullanıcıları ve ziyaretçileri daha uzun süre tutabilirsiniz. Günümüzde birçok Wordress slider eklentileri bulunmaktadır, bu yüzden seçmek zor olabilir. Bunun için sizlere WordPress En İyi Slider Eklentileri listesini hazırladık.

Doğru Slider Eklentisi Nasıl Seçilir?

Slider eklentileri, web sitenizi daha çekici hale getirmenizi sağlar, ancak bazen hızdan ödün verir veya diğer problemler ortaya çıkar. Bunun için WordPress sitesinde kullanılacak slider eklentisi dikkatle seçilmelidir. WordPress Slider Eklentilerini eklemek, sitenizde kaydırıcı olmasını sağlar.

Temel olarak bir slider eklentisinde üç şey aranmaktadır. Bunların başında, responsive uyumu yer alır. Responsive uyumu, web sitesinin sürdürülebilmesi için gerekli temel bir özelliktir. İnsanlar web sitesinde gezinmek için cep telefonlarını da kullanabilmektedir. Slider eklentisi bu cihazlara uyum sağlamıyorsa, kullanıcılar siteyi terk edebilirler.

İkincisi ise kullanım kolaylığıdır. Piyasada birçok eklenti vardır, ancak bunların hepsi kullanıcı dostu ara yüzler sunmaz. Karmaşık bir ara yüze sahip olan eklenti seçildiğinde, nasıl kullanılacağını kimse bilemez.

Üçüncüsü ve en önemlisi olan şey hızdır. Slider eklentilerinin web sitesini yavaşlattığı ve web sayfalarındaki yükleme sürelerini arttırdığı bilinmektedir. Slider eklentisi web sitenizi yavaşlatırsa, bunu kullanmanızın hiçbir anlamı yoktur. Web sitesinin hızı SEO, kullanıcı deneyimi ve büyüme hızı için oldukça önemlidir.

Soliloquy

Soliloquy, piyasada yer alan, en iyi responsive uyumu sağlayan eklentidir. Eklenti, yukarıda belirtilen üç gereksinim ile test edildiğinde, mükemmel bir performans sağlamaktadır. WordPress uzmanları tarafından profesyonel bir ekip ile kodlanmıştır. Harika sliderler oluşturabilmeniz için mükemmel özellikler sunar.

Soliloquy, sliderlerinizi kolaylıkla oluşturmanızı sağlayan basit ve kullanıcı dostu bir ara yüz bulundurur. WordPress ara yüzü ile uyum sağlamaktadır. Ortam kütüphanesinde yer alan fotoğrafları, Soliloquy eklentisi ile beraber kullanabilirsiniz.

Slider oluşturduktan sonra, yazı düzenleyici kısmında bulunan “Kaydırıcı Ekle” butonuna basarak, sayfalarınıza veya yazınıza gömebilirsiniz. Dilerseniz de kısa kod, widget veya şablon etiketi kullanabilirsiniz.

WordPress Soliloquy Eklentisi – LİNK

Smart Slider 3 – 

Smart Slider 3, WordPress’te bulunan en iyi slider eklentileri arasında yer almaktadır. Bu slider eklentisi, tüm WordPress temalarına uyum sağlamaktadır ve SEO için optimize edilmiştir. Ücretsiz sürümünde, son gönderileri veya öne çıkan gönderileri göstermenize izin veren bir akıllı slider sunar.

Eklentinin ücretli sürümü ile slaytlarınızı, sayfa oluşturucularda olduğu gibi düzenleyebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır. Sürükle ve bırak özellikleri, istediğiniz şekilde slider oluşturmanıza izin vermektedir.

WordPress Smart Slider 3 Eklentisi link

Slider Revolution – En İyi Slider Eklentisi

Slider Revolution 6.3.4 Full nulled indir

Slider Revolution, CodeCanyon üzerinde en çok satılan WordPress slider eklentilerinden birisidir. Sliderleri kolayca oluşturarak, özelleştirebileceğiniz görsel düzenleyicisi bulunmaktadır.

Tamamen responsive uyumlu bir eklentidir. Bu uyumu ile sliderler, masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon dahil olmak üzere tüm cihazlarda harika görünmektedir.

Harika sliderler oluşturmanıza yardımcı olan özellikleri ve işlevleri ile kullanıcı dostudur. Kaydırıcınızı eklemeniz için yazı içerisinde gömmeniz gerekmektedir. Ara yüzü diğer eklentilere göre daha zor olabilmektedir.

Slider Revolution Eklentisi link

LayerSlider

LayerSlider, CodeCanyon üzerinde popüler olan eklentilerden birisidir. Slider, efektli resim galerileri, animasyonlu açılış sayfaları, sayfa blokları ve hatta web sitesini oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü ve gelişmiş bir eklentidir.

LayerSlider, Slider Revolution gibi sürükle ve bırak ara yüzüne sahiptir. İlk kullanılmaya başlandığında, basitçe öğrenilebilmektedir.

Eklenti, sliderlere çeşitli geçişler ve animasyonlar eklemenize izin verir. 200’den fazla tanımlanmış slayt geçişi, paralaks ve animasyon kullanabilirsiniz. Yaratıcı çalışmaların sunumu için kullanılabilecek birçok sayıda Premium slider şablonu bulunmaktadır.

Layer Slider Eklentisi link

Royal Slider

Royal Slider, CodeCanyon üzerinde yer alan eklentilerden birisidir, ancak yukarıdaki iki eklentiye göre daha az özellik ve efekt bulundurur. WordPress siteleri için ihtiyaç duyulan sliderleri karşılayabilmektedir.

Royal Slider, sezgisel bir ara yüz ve performansa sahiptir. Kolayca gezinebilmek için duyarlı sliderler oluşturmanıza imkan tanımaktadır. Sayfa hızını artıracak lazy load seçeneğine sahiptir. SEO için optimizasyon ayarları yapılmıştır.

Royal Slider ile Instagram üzerinde bulunan fotoğraflar, kolayca WordPress sitesine entegre edilebilmektedir. İlgi çekici sliderlerin oluşturulması için Youtube ve Vimeo videolarını destekler.

Royal Slider Eklentisi link

Toolset

Toolset, piyasada yer alan WordPress eklentileri arasında eksiksiz çözüm sağlamaktadır. Birçok slider eklentisi statik kaydırıcılar sunarken, Toolset, dinamik kaydırıcılar sunar.

Örneğin, bir emlak sitesi oluşturulurken, her mülk için kaydırıcı isteyebilirsiniz. Bu, Toolset ile kodlamalar yapmadan dakikalar içerisinde mümkün bir hale getirilebilmektedir.

Toolset Eklentisi link

Slider By WD

Slider By WD, duyarlı sliderler oluşturmanıza imkan sağlayan Premium WordPress eklentisidir. Eklenti, web sitesi gönderilerine, sayfalarına, tema başlıklarına, kenar çubuklarına ve diğer konumlara kolayca entegre dilebilmektedir.

Farkı geçiş efektlerine sahip olan görüntü ve videoları bu eklenti ile ekleyebilirsiniz, ancak gelişmiş özellikler ücretsiz sürümünde mevcut değildir. Film şeridi, Carousel ve paralaks efektleri ücretli sürümünde mevcuttur.

Slider By WD eklentisi, dokunmatik cihazlar içinde kaydırma kontrolünü desteklemektedir. Bu onu en iyi WordPress slider eklentileri arasında yapar. Slideri eklemek o kadar kolay değildir. Sayfaya slider eklemeniz için eklenti tarafından verilen kısa kodu eklemeniz gerekmektedir.

Slider By WD Eklentisi LİNK

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)