Cpanel Veritabanı Oluşturmak

Cpanel Veritabanı Oluşturmak, aslında çok basit bir yöntemdir. Çoğu kişi cpanel linux hosting üzerindeki hataları kolaylıklarını çözemediği için zor gelebilir. Bu kolaylıkları birlikte öğreneceğiz ve bu gibi sitenizde sorun oluşturan kısımları birlikte çözeceğiz.


İlk önce hosting sağlayıcınızın vermiş olduğu bilgiler ile cpanel panelinize ( arayüz ) giriş yapıyoruz. Karşınıza Veritabanları adlı bir ayrılmış alan bölümü bulunacaktır. Ayrılmış alandan “MySQL® Veritabanı Sihirbazı” adlı kısıma giriyoruz.

“Bir Veritabanı Oluştur” sayfası bizi karşılıyor. Hemen altta bulunan “sitead_” kısmı sabittir onu değiştiremezsiniz. Hemen yanında bulunan kutucuğa veritabanı adı için kullanmak istediğimiz veritabanı adını yazıyoruz. Daha sonra “Bir Sonraki Adım” butonuna basıyoruz ve ilerliyoruz.

Aynı şekilde “sitead_” kısmı sabit onun yanındaki alana bu sefer veritabanı kullanıcı adını yazıyoruz. Kullanıcı adını yazdıktan sonra veritabanı şifremizi belirtiyoruz ve doğrulamak için birkere daha şifreyi yazıyoruz. Herşeyimizi kontrol ettikden sonra “Kullanıcı Oluştur” adlı butona basarak veritabanımızı oluşturuyoruz.

Son kısıma geldik ve en önemli kısım denilecek nokta burasıdır. Burda bütün seçenekleri seçmeniz gerekiyor. Eğer ilerde temanız ile ilgili bir sorun yaşamak istemiyorsanız hepsini işaretleyiniz. Resimde belirtilen ve sizin oluşturduğunuz veritabanı adı ve veritabanı kullanıcı adınızı not defterinize kayıt edin. Şifrenizide zaten bir adım önceden kendimiz oluşturmuştuk. Bu işlemleride yaptıkdan sonra “Bir Sonraki Adım” butonuna basarak veritabanı işlemlerimizi bitiriyor ve veritabanımızı tamamen kurmuş oluyoruz.

Resimde de görüldüğü üzere birlikte veritabanını sorunsuz kurduk. Burdan sonrası veritabanı ayarlarınızı belirtilen site ayar kısmına geçirmek.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)