Siber saldırılara karşı Veeam Cloud Connect nedir, siber saldırılar, donanım arızaları, doğal afetler veya insan kaynakları arızaları gibi bir dizi tehdide karşı kurum verilerine kesintisiz erişim ve tam koruma, kârlılık, üretkenlik ve itibar, marka güvenilirliği açısından kritik öneme sahiptir. Çoğu siber saldırının amacı para kazanmak olsa da ne yazık ki sistemlerin çalışmasını engellediği için hayatı tehdit eden riskler de var. Örneğin Eylül 2020’de siber hackerlar Almanya’da bir hastanenin bilgisayar sistemini devre dışı bıraktı ve bunun sonucunda başka bir hastaneye sevk etmeye çalışan bir hasta hayatını kaybetti. Bu tür öngörülemeyen durumlardan kaynaklanan kısa süreli kesintilerde bile sistemlerin korunması ve verilerin hızlı bir şekilde kurtarılması esastır.

En İyi Felaket Kurtarma Yazılımlarından Biri: Veeam Cloud Connect

Siber saldırılara karşı: Veeam Cloud Connect nedir, sanal, fiziksel ve bulut tabanlı görevler için kapsamlı veri koruması sağlar. Yedekleri birden çok konumdan ana veri merkezine çoğaltmak ve sunucu çoğaltmaları oluşturmak için kullanılır. Tüm yedekleme ve yönetim trafiğini tek bir bağlantı noktasında toplayarak VPN bağlantısı ihtiyacını ortadan kaldırır.  Bulut bağlantısı; “Bulut servis sağlayıcı” tarafı ve  “kiracı” tarafı olmak üzere Veeam Backup and Replication ile entegre edilebilir. Veeam Backup and Replication,  Veeam tarafından geliştirilen ve 200’ün üzerinde endüstri ödülü almış sanal ortamlar için yedekleme ve felaket kurtarma yazılımıdır

Yedeklemenin Altın Kuralı 3-2-1-1-0

Siber saldırılara karşı Veeam Cloud Connect nedir, kuralı 3-2-1-1-0 kuralının modern bir yorumudur. Veeam Cloud Connect’in İkinci bir veri merkezinde para, kaynak veya ekstra bant genişliği harcamadan 32110 kuralını uygulamanıza olanak tanır. Veri koruma için uzman odaklı kural 3-2-1-1-0 en az ikisi farklı ortamlarda ve biri kuruluş dışında olmak üzere en az 3 veri kopyasının yapılmasını gerektirir.  Veeam, Kural 32110’da kesintiye yönelik neredeyse tüm olasılıkları açıklamayı amaçlar.

Kurumsal Bulut Yedekleme ve Felaket Kurtarmada Veeam Cloud Connect’in Önemi

Siber saldırılara karşı Veeam Cloud Connect nedir, yedeklemenin tek başına yeterli olmadığı geleneksel veri koruma teknikleri yerine, işletmeler artık çözüme yöneliyor Çözüm, olağanüstü durum kurtarma, fidye yazılımı koruması, bulut ve veri merkezi gibi özellikleri bir araya getiriyor.  Veri taşınabilirliği Cloud Connect ile bulut, sanal ve fiziksel sunucular için güvenilir koruma sağlayan Veeam, dünyanın en büyük ikinci yedekleme ve kurtarma yazılımı sağlayıcısıdır.

Veeam Cloud Connect, bir kuruluştaki tüm şubeler ve mobil kullanıcılar için yedekleme ve replikasyon hizmetlerini merkezi olarak yöneten tek bir BT altyapısı olarak hizmet eder. İşletmeleri ikincil altyapı maliyetlerinden ve iş yüklerinden kurtaran Veeam Cloud Connect, yedeklemeleri ve tesis dışı yedeklemeleri hizmet (BaaS) veya felaket kurtarma hizmeti (DRaaS) sağlayıcısı olarak bir yedekleme sağlayıcısına taşımayı kolaylaştırır.

Birincil veri merkezi için birden çok konumdan sanal, fiziksel ve bulut sunucu replikasyonu, VM depolama ve buluta doğrudan sunucu yedekleme, sorunsuz makine yedekleme gibi birçok özellik Mobil kullanıcı istasyonları, Veeam Cloud Connect kurumsal bulut yedeklemenin özellikleridir ve bu özelliklerden biridir.

Veeam Cloud Connect Backup Kurulumu

Siber saldırılara karşı Veeam Cloud Connect nedir, öncelikle benzersiz bir tanım olarak Fallback Infrastructure ->Servis Sağlayıcılar menüsünde “Servis sağlayıcı ekle” seçeneği ile bir bulut servis sağlayıcı tanımlanmalıdır. Birkaç adımdan oluşan basit bir sihirbazla dakikalar içinde tanımlayabildik. Servis sağlayıcı tanımında FixCloud’dan Veeam Cloud Connect Proxy adresini girin. Servis sağlayıcının VBR sunucunuza erişmesine ve yönetmesine izin vermek istiyorsanız, sayfanın altındaki kutuyu da işaretleyebilirsiniz.

İkinci adımda girdiğimiz sunucu bilgileri doğrulanır ve gerekli SSL sertifikası ve hesap bilgileri doğrulanır ve “Ekle” butonu kullanılarak FixCloud tarafından atanan kullanıcı adı ve şifre de girilir. Bir sonraki adımda girdiğimiz hesap bilgileri için belirtilen kapasite değeri ile kullanabileceğimiz “Depolama”yı görebilir “Uygula” butonu ile ekleme işlemini tamamlayabiliriz.

Yedekleme İşi Oluştur

Siber saldırılara karşı Veeam Cloud Connect nedir, servis sağlayıcıyı ekledikten sonra görev tanımını yazmaya başlayabiliriz. Ana Sayfa -> Yedekleme -> Sanal Makine menü seçeneği kullanılarak yeni bir görev oluşturulabilir Başlamak için birkaç adım içeren bir sihirbaz. İlk adımda oluşturulacak işe isim verilmeli ve “Kopyalama Modu” seçilmelidir. Varsayılan olarak, “Hemen kopyalama” seçilidir. Anında Kopyalama: Seçilen görevin birincil yedeği tamamlandıktan hemen sonra bulut yedeği başlar ve buluta aktarılır.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)