VDS Sunucu Nedir, işletmelerin ve büyük şirketlerin yedekleme, internet sitesi barındırma ve buna benzer birçok sebeple içerisine işletim sistemi kurulmuş özel sunuculara ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamak için fiziksel sunucu seçeneğini kullanmak daha mantıklı gibi görünse de fiziksel sunucuların barındırma, lisans ve teknik destek konusunda karşı karşıya bıraktığı sorunlar vardır. Bu gibi sorunlarla karşılaşılmamak adına kurumlar tercihlerini Virtual Dedicated Server (VDS) adı verilen ürünlerden yana kullanıyor.

VDS Nedir?

Virtual Dedicated Server (VDS) hizmetinde sistem kaynakları tamamen kullanıcıya özel olarak belirlenmekte olup ayrıca sistemin yönetimi de tamamen kişiye bırakılmaktadır. Bir bakışta sanal sunucuların çalışma mantığının bir ana sunucuya bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Fiziksel sunucu içerisindeki alanlar ayrılarak özel sunuculara bölünür ve bu sunucular tamamen birbirinden bağımsız olarak hizmet verir. Bu sayede sunucu sahibi özgür bir yönetim avantajı kazanır.

VDS Sunucuların Avantajları Nelerdir?

Yazılımsal açıdan şirketler yedek alma, yapılan saldırılara karşı korunma, işletim sistemlerini özelleştirme ve buna benzer birçok durumda sanal sunuculardan önemli ölçüde performans alabilirler. Bu sebeple incelendiğinde ne kadar avantajlı da olsa satın alınan sanal sunucunun içerisinde herhangi bir güvenlik açığı olmamalıdır.
VDS Sunucular tamam özgür yönetim avantajı sağlar,  Ana sağlayıcı tarafında oluşan bağlantı kopmalarından etkilenmezler, Yüksek disk alanı sayesinde yedekleme işlemlerinde de avantaj sağladı görülmektedir.

VDS Sunucu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Herhangi bir sağlayıcı firmadan satın alacağınız sanal sunucu işinizi büyük ölçüde görebilir ancak ham bir şekilde sunulan sunucular ileriki dönemlerde karşınıza birçok sorun çıkaracaktır. Bu sebeple firmanın sanal sunucuyu en iyi şekilde optimize etmiş olması ve herhangi bir güvenlik açığına sebebiyet vermiyor olması gerekmektedir. Sunucu içerisine yedeklemiş olduğunuz dosyaların doğru ve stabil bir şekilde işlenmesi için SSD kullanımını vds alırken nelere dikkat edilmesi gerekir sorusunun ilk yanıtı olarak görmeniz gerekiyor. Hosting Dünyam olarak müşterilerimize en iyi şekilde optimize edilmiş ve içerisinde veri kaybını önlemek amacıyla son teknoloji ssd depolama aygıtlarını kullandığımız sanal sunucuların satışını gerçekleştirmekteyiz.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)