Hostingin Sağlamış Olduğu Avantajlar? Siteler, tıpkı gerçek siteler gibi, arazi üzerine kuruludur. Bir web sitesi yayınlamak için gereken sanal araziye “hosting” denir. Hosting, dilimize “web barındırma alanı” veya “depolama alanı” olarak çevrilebilecek İngilizce bir terimdir. Tüm web sitesi dosyalarınızı yılda 365 gün sunucularda depolayan ve erişime açık tutan bir hizmettir.

Bu bilgisayarlara “sunucular” veya “web sunucuları” denir. Hostingin Sağlamış Olduğu Avantajlar? Görseller, yazılar, fonksiyon dosyaları kısacası web sitenizi yayınlamak için gereken her şey hosting hesabınızda saklanır. Ziyaretçiler web tarayıcılarına web sitenizin adresini girdiklerinde, web sitenizin dosyalarını barındıran sunucuya yönlendirilirler. Bir barındırma hesabı olmadan sitenizi web ‘de yayınlamanız mümkün değildir.

 

Hostingin Sağlamış Olduğu Avantajlar.
Hostingin Sağlamış Olduğu Avantajlar.

Hosting Türleri Nelerdir?

Barındırma hizmetleri; Web siteniz için gerekli kaynakların boyutuna, sunucu tarafından kullanılan işletim sistemine ve sağlanan türe bağlı olarak piyasada farklı isimler altında sunulmaktadır.

İşletim Sistemine Göre Hosting Türleri

Web sunucusu aslında bir bilgisayar olduğundan, tıpkı evinizdeki veya ofisinizdeki bilgisayarlar gibi bir işletim sistemine ihtiyaçları vardır. İşletim sistemine bağlı olarak iki farklı depolama türü vardır.

Linux Hosting

Linux tabanlı barındırma olarak da bilinir. Bu tür barındırma, Linux işletim sistemini kullanır. PHP, MySQL, Perl ve Cgi kullanan web sitelerini barındırmak için idealdir. Ayrıca, WordPress ve OpenCart gibi popüler CMS sistemleri en iyi Linux barındırma planlarıyla barındırılır.

Windows Hosting

Windows tabanlı barındırma olarak da bilinir. Bu tür barındırma, Windows işletim sistemini kullanır. ASP betik dilinde yazılmış web sayfalarını barındırmak için idealdir. Ayrıca. NET Framework üzerinde geliştirilen uygulamalar en kararlı Windows sunucularında çalışır. MSSQL ve Access veritabanlarının en iyi çalıştığı depolama türü Windows barındırmadır.

Hosting Firması Tarafından Sunulan Hizmetler

Hostingin Sağlamış Olduğu Avantajlar? Web Hosting Firması Web Hosting Hizmetleri Sağlar; Alan adı satışı, alan adı transferi, web sitesi hazır satışı, SSL sertifikası satışı, sunucu bakımı ve optimizasyonu gibi hizmetler sunmaktadır. Satın aldığınız barındırma planının türüne bağlı olarak, yukarıdaki hizmetlerden bazıları satın aldığınız hizmete dahil olabilir. Sunucu bakımı ve optimizasyonu içeren paketlerde ileride mağduriyet yaşamamak için satın almadan önce bu hizmetin sınırlarının farkında olmalısınız.

Hosting İle Hangi Hizmetleri Alabilirsiniz?

Hostingin Sağlamış Olduğu Avantajlar? Alan Adı, bir web sitesi yayınlamak için gerekli hizmetlerden biridir. İnternette markanızı temsil eden bu hizmet dikkatli seçilmelidir. Çekici ve telaffuzu zor olan alan adları ne yazık ki kullanıcılar tarafından kabul edilmeyecektir.

Kurumsal E-posta

Kurumsal e-posta hizmeti, yüksek kotalı bir hizmet olmasının ve düzenli olarak yedeklenmesinin yanı sıra, profesyonel istenmeyen e-posta önleme filtreleriyle size olağanüstü koruma sağlar. Düşük kota barındırma planlarına ve standart spam filtresine dâhil standart e-posta hizmeti. Bu nedenle, yüksek kotalı ve profesyonel istenmeyen e-posta önleme özelliklerine sahip kurumsal e-posta planları önerilir. İş e-posta planlarımızı inceleyerek size en uygun planı seçebilirsiniz.

SSL Sertifikası

SSL sertifikası, web siteleri ve ziyaretçilerin tarayıcıları arasında bir güvenlik katmanı oluşturarak bilgi ve veri alışverişini şifreli bir şekilde sağlar. Bir e-ticaret siteniz varsa, ücretli bir SSL sertifikanızın olması gerekir. Virtualpos’u sağladığınız banka veya kurum bunu gerektiriyor ve sitenizden alışveriş yapacak olan kullanıcılarda güven oluşturacaktır. SSL sertifikaları 1 yıl ve 2 yıl süreyle alınabilir. Sunduğumuz SSL sertifika hizmetlerine bir göz atmanızı öneririz.

Hosting Avantajları Nelerdir?

Hostingin Sağlamış Olduğu Avantajlar? Hosting satın alırken seçtiğiniz paketi hazırlayın, ekibimiz tarafından bir web sitesi oluşturmaya devam edin, WordPress, Joomla, Opencart gibi yazılımları kolay ve hızlı bir şekilde yükleyin, zamandan tasarruf edin.

Kolay Yönetim

Türkçe kontrol paneli ile cPanel, Plesk Panel’e kolayca erişebilir, web siteniz için indirme, silme, SSL dosyası gibi işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksek Trafikli Web Siteleri İçin Barındırma Seçenekleri

Yüksek trafikli web sitelerinin kaynak kullanımı ve gereksinimleri de normal web sitelerine göre daha yüksektir. Bunun nedeni, her kullanıcı web sitesinde işlem yaparken, işlemlerin yazılımda da gerçekleşmesidir. Bu işlemler de belirli bir kaynağı kullanır. Kaynak olarak RAM, CPU ve IOPS değerlerini kastediyoruz. Hostingin Sağlamış Olduğu Avantajlar? Site optimizasyon değeri ve barındırma planının kaynak değeri ne kadar yüksek olursa, siteniz birlikte o kadar fazla kullanıcıyı işleyebilir.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)