Hostingkısacası internet ortamında Disk tarafına kaydedilen web site dosyalarıdır. Hosting üzerinden kendi bilgisayarınızda tuttuğunuz gibi bütün resim, video, klasörler ve dosyaları tutabilirsiniz.

Hosting ne işe yarar ?

Hosting site dosyalarınızın 7/24 aktif bir şekilde  tutulmasını sağlayan hizmettir. Sitenizi kesintisiz bir şekilde paylaşmak ve yayınlamak için Hosting hizmetine ihtiyaç duyarız. Kişilerin aradığı en iyi hosting özelliği hızlı olmasıdır. Hızlı bir hosting hizmeti sitenizin hızını ve kitlesini büyük ölçüde etkilemektedir.

Reseller Hosting Nedir ?

Reseller hosting, birden fazla hosting açmanıza ve yönetmenize olanak sağlayan hizmet türüdür. Birden fazla hosting hizmetini anında kontrol edebilir, yönetebilir ve silebilirsiniz. İhtiyaç halinde gerekli paket ayarlamalarını yaparak sağlayacağınız Hosting hizmetinde kısıtlamalar yapabilirsiniz. Reseller hosting hizmetini birden çok hosting yöneten kişi olarak tanımlayabiliriz.

Paylaşımlı Hosting Nedir ?

Paylaşımlı Hosting, birçok sitenin aynı IP üzerinden bulunan hizmet türüne denilmektedir. Birden fazla sitenin aynı IP adresi üzerinden barınması yapılmaktadır. Genelde tek bir panel üzerinden tek bir IP adresi üzerinden yayın yapan hizmetlerdir. Reseller hosting hizmetine göre daha fazla site barındırması yapabilir. Paylaşımlı hostinglerin ortalama 800-1000 Kapasiteli sunucular olduğu gözlemlenmektedir.

Linux Hosting Nedir ?

Linux hostinglinux tabanlı işletim sistemine sahip hosting hizmetidir. Linux hosting genellikle firmalar tarafından tercih edilen ve satışı yapılan hizmettir. Avantajları çok olduğundan kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmektedir. Performans ve güvenlik bakımından diğer işletim sistemi üzerine kurulan hosting hizmetlerine göre daha iyi durumdadır. PHP sistemler için önerilen hosting işletim sistemi diyebiliriz. CPANEL / WHM gibi paneller linux hosting sistemlerinden çalışmakta ve hizmet vermektedir.

Windows Hosting Nedir ?

Windows hosting, windows tabanlı işletim sistemine sahip hosting hizmetidir. Windows hosting ASP kullanıcıları için dizayn edilmiş diyebiliriz. ASP, Node.js gibi dilleri windows hosting hizmetlerinde sorunsuz çalıştırabilirsiniz. MSSQL veritabanı ile kolaylıkla veritabanı yönetimi yapabilirsiniz. Windows hosting hizmeti sunan firmalar genellikle Plesk panel kullanmaktadır.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)