Bir web sitesi oluşturmak için Google’ın “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesini kullanırsanız ve ona basarsanız, doğrudan bir web sitesinin ana sayfasına yönlendirilirsiniz. Ancak kullanıcıların çok fazla kullanmaması Google için bir kayba neden oldu. Bu nedenle, düğmenin amacı değişti.

Google Gravity’yi kullanmanın yeni yollarından biri, Google’ı yerçekimi olmadan kullanmak olarak tanımlanan Kendimi Şanslı Hissediyorum düğmesidir. Yani Google Arama sekmesine “Google Gravity” yazıp bu butona tıklarsanız ekranın yerçekimi kaybolacak ve tüm yazılar düşecektir. Puzzle parçaları gibi eşyalar sağdan sola sürüklenerek fırlatılabilir.

Amaç Kullanıcılara Eğlenceli Vakit Geçirtmek

Google Gravity Nedir?
Google Gravity Nedir?

 

Mouse ile hareket ettirilebilen parçalar 360 derece dönebilmektedir. Bu uygulamanın amacı, arama motoru ziyaretçilerinin eğlendiğinden emin olmaktır. Kendimi Şanslı Hissediyorum düğmesinde Google Gravity’nin yanı sıra Google Fotoğraflar, Google Doodle, Atari Breakout ve Mentalplex gibi uygulamalar da bulunuyor. Örneğin, Google Doodles’taki işi onu bir animasyon arşivine yönlendirmektir. Bu, bu düğmeyi tıklamanın Google tarafından özel gününüz için sağlanan animasyonlu içeriğe erişmenizi sağlayacağı anlamına gelir.

Google ana sayfanızı günde kaç kez ziyaret ettiğinizi düşünün. Web sitesini ziyaret ettiğinizde, büyük yazı tipinde şirket logosunu ve arama çubuğunu göreceksiniz. Ayrıca “Google’da Ara” ve “Kendimi şanslı hissediyorum” butonları da vardır. “Google’da Ara” düğmesi yerine çoğu durumda klavyenizde “Enter” tuşuna basarsınız. Google her gün bir “Kendimi şanslı hissediyorum”  düğmesi gösterecektir. Aslında hiç kullanmadığınız için böyle bir düğmenin ne işe yarayacağını merak bile etmemiş olabiliriz.

Google Zarar Edince Kapattı

 

Google bu düğmeyi anında arama için oluşturdu, ancak artık başka amaçlar için de kullanılabilir. Düğme, 2010 yılında Google tarafından kaldırıldı. Ama küllerinden doğuyor ve bu güne kadar yerini koruyor.

Google’da arama yaptığınızda, arama sonuçlarınızda genellikle aradığınız kelimeyle ilgili sayfaları görürsünüz. Google ise sonuçlarla birlikte reklamları gösterecektir. “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesi, en ideal arama sonuçlarına doğrudan erişmenizi sağlayarak zamandan ve reklamdan tasarruf etmenizi sağlar. Ancak, düğme görevi, Doodle sayfasına göz atmak için Google tarafından değiştirildi.

Örneğin, buton işlevi değişmeden Google’a “Webtekno” girerseniz, “Webtekno” kelimesinin sonucu şimdi olduğu gibi görüntülenecektir. Ancak “Kendimi şanslı hissediyorum” butonuna tıklamanız sizi “Webtekno” ana sayfasına yönlendirecektir. Bu sayede zamandan tasarruf edebilir ve istediğiniz sonuçlara en kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Google Gravity Tekrar Eklendi

 

Google’a zarar verdiği için silindi, ancak iyi bir nedenle geri yüklendi. “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesi, bu düğmenin kullanılmaması ve Google’ın reklam gelirlerinin düşmesi nedeniyle 2010 yılında Google tarafından siteden kaldırıldı. Google’ın kurucu ortaklarından biri olan Sergey Brin, katıldığı bir radyo programında İnternet kullanıcılarının yalnızca %1’inin bu düğmeyi kullandığını söyledi. Ancak, Mutlu Mood düğmesini tıklamak sizi aradığınız kelime için Google arama sonuçlarının ilk sayfasına götürür ve böylece arama yapanlar reklamınızı görmez. Günde Google’a yapılan ziyaret sayısı göz önüne alındığında, insanların %1’i reklamı görmese bile, Google’a 110 milyon dolarlık astronomik kayıplara mal olacaktı. Bu nedenle Google da butonu kaldırdı. Ancak düğme daha sonra web sitesine geri döndü.

Google Gravity Cihaza Zarar Verir Mi?

Google Gravity Nedir?
Google Gravity Nedir?

 

Google Gravity hilesi, Google’ın yapabileceği birçok numaradan biridir. Bu, Google’ın ana sayfasını kontrol eden bir web uygulamasıdır. Bu uygulama bir arama çubuğu, diğer seçenekler, düğmeler, diller ve daha fazlasını sağlar. Bu, içeriğin ekrandan düştüğünü görmenizi sağlar. Kısacası, Google’da gördüğünüz her şey yerçekimi nedeniyle düşüyor gibi görünüyor.

Bu programlar, Google ziyaretçilerinin eğlenmesi için oluşturulmuştur. Google ile izleyiciler önemli verilere, bilimsel metinlere, konumlara ve daha fazlasına İnternet üzerinden erişebilir. Aşağıdakiler gibi birçok entelektüel aktivite gerçekleştirmesine izin verir: Bu nedenle, Google gibi genç bir şirket için hedef kitlesinin Google ile etkileşime girerken eğlenmesi adildir. Bu uygulamalar,  neler olup bittiğini veya kullanıcı ara yüzünün bozuk olup olmadığını anlamakla meşgul olur. Bu web programları cep telefonunuza asla zarar vermez. Google tarafından onaylanmıştır, bu nedenle kullanımı güvenlidir.

Google Gravity Hileleri

 

Google, başlangıç sayfasında birçok web programı sunar. Bu programlar güvenli ve kullanıma hazırdır.

Google’ın Anti Gravity

Google’ın yerçekimi önleme hilesi, tüm Google öğelerini ekrana getiriyor. Bu, insanların arcade tarzının işleri nasıl ilginç kıldığını anlamaları için kesinlikle eğlenceli bir numaradır. Bu programı etkinleştirmek  için Gravity Google Cheat ile aynı adımları uygulamanız gerekir. Arama çubuğuna yazarsanız, yalnızca bir değişiklik yapmanız gerekir. “Google Gravity”yi “Google Anti Gravity” ile değiştirebilirsiniz.

 Google Zero Gravity

 

Zero yerçekimi modundaki Google öğeleri baş aşağı görüntülenir. Görünüşe göre tüm unsurlar baş aşağıdır. Ayrıca, bu programı etkinleştirmek için aynı adımları izlemelisiniz. Öte yandan, “Kendimi Şanslı Hissediyorum’’ butonuna tıklamadan önce her zaman “Google Zero Gravity” yazmalısınız.

Google Underwater

 

Google Sualtı, adından da anlaşılacağı gibi, sizi okyanusun altına götüren ara yüzdür. Burada ekrana balık ekleyebilirsiniz. Ayrıca suda yüzen bir arama çubuğu ve ayna görüntüsü olarak “Google” göreceksiniz. Bu programı etkinleştirme prosedürü aynıdır. Etkinleştirmeden önce “google sualtı” yazmanız yeterlidir.

Google Sphere

 

Global olarak oluşturulmuş Google öğelerini görüntülemek için bu ara yüzü kullanabilirsiniz. Diğer tüm programlar gibi,  arama terimiyle aynı adımlara ve “Google Sphere”e sahiptir.

Zerg Rush

 

Google arama motoruna Zerg Rush yazın ve arama sonuçlarında 0 göreceksiniz. Sıfır, arama sonuçlarını yemeye çalışır. Bu arada, sıfırları öldürmenin bir yolu vardır. Üzerlerine üç kez tıklamaktır. Bu, Google’ın Zerg Rush’ın aramasıyla ilgili sunduğu gülünç ama ilginç bir sonuçtur.

Atari Breakout

 

Google ile ilgili bilinmeyen bir diğer bilgi ise Atari nostaljisini bize hissettiren detaylardır.  Google’a Atari Breakout yazıp Fotoğraflar bölümüne giderek atari oyunlarında Atari Breakout aramasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Google Pacman

 

Bir Google hilesinden sonra bir Google hesabımız ve Google Play ayrıcalıklarınız olduğunu unutmayın. Google Play mağazasının sade ara yüzüdür. Bu durumda Google hesabının sahibi Google Play’de dilediği kadar vakit geçirecektir.

Google Gitar

 

Google Gitar, arama kutunuzu dönüştürmek için akıllıca bir numaradır. İpi kırmak ve yürümek için farenizi kullanabilirsiniz. Yine çalınabilecek popüler şarkıları deneyebilirsiniz. Küçük bir şey ama oynaması çok eğlenceli olabilir.

Google Space

 

Sıfır yerçekimi içerir.  İlginç ve oldukça şaşırtıcı bir şekilde simüle eder. Keşfetmek eğlenceli olabilir. Sıralı dizinleri sevenleri için problem olabilir. Yine de bir iki dakika ekrana bakmak sizin için eğlenceli olabilir. Google Space Google Gravity Hileleri arasında yer alır.

Google Terminali

 

Google Terminal, normal bir Google arama sayfasını 1980’lerin MSDOS tarzı kodlanmış bir cihaza dönüştürür. Düzeni yönlendirmek birkaç saniye sürer, ancak bir kez kullanıldığında kullanımı çok kolaydır.

Epic Google

 

Epic Google ile Epic Search’ü çalıştırabilir ve tatmin olmak yerine aşırıya kaçmış hissedebilirsiniz. Arama motorları hala normal işlevlerini yerine getirmektedir.

Do a Barrel Roll

 

Google’a Do a Barrel Roll yazarsanız sayfa çevirme bir güvercin gibi döner ve orijinal durumuna geri döner. Dor a Barrel Roll Google Gravity Hileleri arasında yer alır.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)