E-ticaret Sitesi Açarak Para Kazanma

Biriken kredi ve fatura borçlarınızdan dolayı aynı sonunu getirmekte sizlerde zorluk çekiyor olabilirsiniz. Hatta bu sebepten dolayı uykularınız bile kaçıyor olabilir. Böyle zamanlarda ise ekstra para kazanma yollarına başvurarak biraz da olsun rahat bir şekilde nefes almak istersiniz. E-Ticaret yapılması da sizlere ekstra bir gelir kazandırma konusunda en popüler yollardan birisidir. Peki, e-ticaret ile beraber zengin olunması mümkün mü?

e ticaret sitesi nasıl açılır

E-Ticaret sektörü her sene büyümeye devam eden ve geleceği oldukça parlak olan bir sektördür. Fakat e-ticaret yaparak oldukça kolay ve hızlı bir biçimde zengin olmayı da vaad edenler e-ticaret pazarının gerçekliğini kolay bir şekilde basite indirgiyor. Evet, e-ticaret yaparak sizlerin de para kazanması oldukça mümkündür. Hatta bazı büyük perakende zincirleri ve küçük işletmeler e-ticaret üzerinden büyük kazançlar elde etmektedir. Ancak bu durumu diğer işlerde olduğu üzere çok fazla çalışarak yaparlar.

 

E-Ticaret ile zengin olmasanız dahi tam zamanlı gelir dönüşen başarılı bir iş kurabilirsiniz. E-Ticaret işinde başarılı olmayı istiyorsanız ürünleri tedarik etmenin, kendinizi İnternet üzerinde pazarlamanın ve bazı yolları bulmalısınız.

e ticaret ile ne kadar kazanırım

E-Ticaret Ne Kadar Kazandırabilir?

E-Ticaret siteleri ile beraber geçimini sağlamakta olan kaç tane satıcı bulunduğunun ve satıcıların ise ne denli para kazandıklarını ölçmek zordur. Bütün dünyada dikkatleri üzerine çekmeye devam eden eBay’in en başarılı olan satıcılarından birisi konumunda Jack Sheng yer alır. Jack Sheng yılda tam olarak 40 milyon dolar değerinde bir gelir elde etmektedir. Fakat Jack Sheng’in üç kişiden oluşan işletmesinin 200 kişilik bir ulusal şirkete dönüştüğünü de biliyoruz. Bu dönüşümün ise tam olarak sekiz sene sürdüğünü aklınızdan hiçbir zaman çıkarmayın. Yani bütün bu olaylar bir gecede olmadı.

 

Yapılan araştırmalara göre Türkiye içerisinde 2014 senesinde e-ticaret aracılığıyla satışlarını yapan 15.000 perakendeci bulunmaktadır. Bunların ise 8.000’den daha fazlası tek kişilik olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu kişilerin yıllık ortalama kazandıkları miktarı ise 38.000 lira civarındadır.

 

En büyük e-ticaret sitelerinin aracılığı ile satış yapmanın bazı dezavantajları ve avantajları bulunmaktadır. eBay ve Gittigidiyor tarzındaki siteler, satıcılarını güçlendirmek adına ücretler konusunda indirim yapıyor.

e ticaret nasıl açılır

E-Ticaret İşinizi Kurun

Türkiye’de e-ticaret sektörünün 2015 senesinde %25-%30 oranında büyümesi bekleniyor. Bu da pazar içerisine yeni girecek olan girişimcileri teşvik edebilmek adına oldukça yeterli bir orandır. İşte sizlere e-ticaret sektörü içerisine nasıl girebileceğiniz hakkında bazı ipuçları:

 

Online iş kurmak için ilk olarak ne satacağınıza tam olarak karar vermeniz gerekir. Bazı satıcılar üçüncü partilerin aracılığı ile siparişlerin karşılandığı ve satışların yapıldığı dropshipping yöntemini kullanmaktadır. Drop Shipperlar katalog ürünlerini genel olarak toptan bir şekilde stoklarlar. Gelecek olan taleplere göre de müşterilerine gönderir ve bu sırada da belirli bir komisyon alırlar.

 

Ne satarsanız satın, özellikle en başlangıç kısmında niş ürünlere odaklanmanız sizlerin avantajınıza olacaktır. Piyasa üzerinde pek fazla satılmayan bir şeyi satmaya kalkışırsanız fiyat rekabeti de oldukça az olur.

 

İyi pazarlama e-ticaret işleriniz için çok büyük bir önem taşır. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), internet sitenizin Google aramaları konusunda üst sıralardan tıklamasıyla ilgilidir. Google üzerine ne kadar yüksek sıralarda olursanız müşteri kitleniz de ona göre artacaktır.

 

Daha fazla Dijital Pazarlama içeriklerimize göz atabilirsiniz. Hosting alarak E-Ticaret serüvenin de ilk adımı atın.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)