Wordpress Kurmak

Wordpress birçok ünlü firma sitelerinin altyapısını oluşturmuş durumda. Birçok firmanın kullanış sebebide kolay bir admin arayüzünün olması ve websitenizle yapacaklarınızın sınırının olmamasıdır.


İlk önce hosting sağlayıcınızın vermiş olduğu bilgiler ile cpanel panelinize ( arayüz ) giriş yapıyoruz. Karşınıza Softaculous Apps İnstaller adlı bir ayrılmış alan çıkacaktır. Ayrılmış alandan "Wordpress" adlı kısıma giriyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda İnstall Now adlı butona basıyoruz.

Gerekli alanları dolduruyoruz. Eğer sitemizde SSL aktif ise https:// yapıyoruz aktif değil ise http:// yapıyoruz. Domain adresimizin doğru olduğunu kontrol ettikden sonra Yükleme Dizinini eğer wordpressi ana dizine ( public_html ) kurmayı planlıyorsak boş bırakıyoruz. Klasöre kurmak isteyenler klasör adını yazarak klasöre wordpress kurabilirler. Site adımızı ve site açıklamalarınıda yapıyoruz.

Bu işlemlerden sonra wordpress admin paneline giriş yapabilmek için bir kullanıcı adı ve bir şifre belirliyoruz. Admin e-posta alanınıda ayarladıktan sonra Yükle butonuna basarak Wordpress alt yapımızı sitemize yüklüyoruz.

<-- Cpanel FTP Bilgilerini Öğrenme