Bayi (Reseller) Hosting Nedir, İnternette karşılaştığımız kavramlar bir süre sonra kafa karışıklığı yaratıyor olsa da her bir kavramın kendine özgü anlamları bulunuyor. “Reseller” kelimesinin Türkçe karşılığı “tekrardan pazarlayan” olarak biliniyor olsa da son zamanlarda hosting hizmeti veren firmalar tarafından bayi kelimesiyle eşdeğer olarak kullanılmaya başlanmasından dolayı bu şekilde kullanılmaya devam ediyor. Reseller Hosting ise bir barındırma hizmetinden çok hosting firmalarının kullanıcılarına açtığı kazanç kapısıdır diyebiliriz.

Reseller Hosting paketleriyle firma olarak elinizde bulundurmuş olduğunuz kitleye herhangi bir sunucu ya da altyapı sahibi olmadan hosting hizmeti satışı yapabilirsiniz. Tüm bu satışlarınızda markanıza ait logoyu kullanırken fiyatlarına kadar tüm karar size aittir. Bu yayınımızda Reseller Hosting ile alakalı belirli sorulara yanıtlar sunacağız.

Reseller Hosting Nasıl Çalışır?

Reseller (Bayi) Hosting paketlerinin çalışma mantığını incelediğimizde diğer web hosting paketlerinden herhangi bir farkının olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Herhangi bir fiziksel sunucunun parçalara bölünmesinin sonucunda farklı yazılımlar ile daha küçük parçalara bölünmesi ve satışının gerçekleştirilmesi mümkün hale geliyor.

Reseller Hosting Paketlerinin Özellikleri Nelerdir?

Bu hizmeti kullanıcılara sunan firmalar kendi belirlemiş oldukları özellikler dahilinde paketleri farklı fiyatlandırma tekniklerinde sunuyor. Bu durumda fiyatlandırmaya etki eden donanımlar ise SSD, HDD, RAM ve CPU oluyor. Bir pakete belirttiğimiz donanımların özellikleri ne kadar yüksek verilirse satış fiyatı da o kadar artmaktadır. Bunun yanı sıra fiyata etki eden en önemli etkenlerden biri de bayi hosting hizmetinin kaç hesaba kadar kullanıma izin vereceği oluyor.

Reseller Hosting Hizmetini Kimler Tercih Etmelidir?

Bu hizmeti tercih edip etmemek aslında tamamen kullanıcıyla alakalıdır. İnternet üzerinde website yayını yapan kullanıcılar her web hosting paketine ayrı ayrı para ödemek yerine tek bir resellere para ödeyerek tüm internet sitelerini tek hizmet altında toplayabilir. Bu da hem fiyat hem de yönetim açısında kullanıcıya türlü türlü avantajlar sunar. Tüm bunları bir kenara bıraktığımızda küçük çaplı kazançlar elde etmek isteyen girişimciler bu paketlerden satın alarak web hosting satışı yapabilir.

En İyi Bayi Hosting Hizmeti Sunan Firma Hangisidir?

Bu hizmette en iyiyi bulmak için firmaların sunmuş olduğu paketleri birçok açıdan değerlendirmek gerekiyor. Bazı firmalar destek sistemi ile önplana çıkarken bazı firmalar ise fiyatlandırma politikaları ve marka bilinirliği ile ortaya çıkıyor. Hosting Dünyam olarak bu özelliklerin tümünü bünyemizde barındırarak en iyi reseller hosting firması olduğumuzu iddia ediyoruz.

0 CommentsClose Comments

m

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)